SURREY ATHLETICS
The official website of Surrey County Athletic Association © 2023
INTER-COUNTY CROSS-COUNTRY
Later years
Earlier years
 
  
 

You are here: Home> Cross-Country> Inter-Counties
Today's Date: 6 February 2023
CAU, Prestwold Park, Loughborough, 12 March 2022

Show All Teams (Default is Top 10 only)

Under-13 Boys
PERFORMANCES BY SURREY ATHLETES
1stJake MeyburghWindsorSE&H 11:16
8thMarcus SolomonStragglers 11:53
24thEwan SoneSouth London 12:16
46thHarvey O'SheaEpsom & Ewell 12:32
69thDaniel OrbellAldershotF&D 12:45
126thJack McLennanHerne Hill H 13:12
129thThomas HollandEpsom & Ewell 13:13
290 finishers

TEAM RESULT
1stSURREY79
2ndNorth-East Counties88
3rdGreater Manchester95
Under-15 Boys
PERFORMANCES BY SURREY ATHLETES
4thAlex LennonSutton&District 14:03
11thSamuel StapleyReigate Priory 14:29
27thEuan WillisReigate Priory 14:52
39thBenjy StreetHerculesWimb 15:02
65thKeeran SriskandarajahHerne Hill H 15:18
74thAlexander WilsonHerne Hill H 15:22
90thSam RolastonReigate Priory 15:30
166thBenjamin EveringhamAldershotF&D 16:01
301 finishers

TEAM RESULT
1stEssex62
2ndSURREY81
3rdKent109
Under-17 Men
PERFORMANCES BY SURREY ATHLETES
11thJames DarganAldershotF&D 23:07
20thConrad NormanSouth London 23:22
37thJacob TaylorSouth London 23:56
62ndChristo ChiltonSouth London 24:31
72ndAlex BishopWindsorSE&H 24:39
77thOscar CurryReigate Priory 24:42
114thSam NesbittWindsorSE&H 25:14
256 finishers

TEAM RESULT
1stScotland West Districts77
2ndKent87
3rdNorth-East Counties114
4thLancashire127
5thSURREY130
Under-20 Men
PERFORMANCES BY SURREY ATHLETES
55thGeorge OgdenSouth London 31:14
82ndIshaan MakkarSouth London 32:16
91stTheo CheshireWoking AC 32:38
104thHector RevillHerculesWimb 33:04
113rdFinlay KirkWindsorSE&H 33:19
119thJoseph Daws-TwilleyWalton AC 33:37
176 finishers

TEAM RESULT
1stKent38
2ndLancashire106
3rdDerbyshire117
14thSURREY332
Senior Men
PERFORMANCES BY SURREY ATHLETES
8thAndy Coley-MaudGuildford&G 33:55
12thSam EglenAldershotF&D 34:11
30thJohnny Van DeventerGuildford&G 35:09
42ndFrederick SlemeckHerculesWimb 35:35
48thMacgregor CoxThames H&H 35:41
65thJames HancockCroydon H 36:01
83rdConor Kissane-WoodThamesValley 36:27
107thOllie GarrodSouth London 36:58
289 finishers

TEAM RESULT
1stSURREY205
2ndNorthern Ireland256
3rdLincolnshire286
Under-13 Girls
PERFORMANCES BY SURREY ATHLETES
3rdMaya JobbinsAldershotF&D 12:41
4thKitty ScottAldershotF&D 12:43
13thLola RoakeWoking AC 13:03
28thOrla WrightHerne Hill H 13:21
39thMatilda RobertsonAldershotF&D 13:27
66thSophie JackHerne Hill H 13:44
77thKatie EaldenGuildford&G 13:51
126thImogen FreemanWoking AC 14:14
301 finishers

TEAM RESULT
1stBuckinghamshire36
2ndSURREY48
3rdSussex123
Under-15 Girls
PERFORMANCES BY SURREY ATHLETES
15thKatie PyeAldershotF&D 16:21
51stRobin SimonsGuildford&G 16:56
64thOrla CarrollHerne Hill H 17:10
65thEmmeline OrbellAldershotF&D 17:11
115thEloisa SymondsWindsorSE&H 17:44
119thStephanie MassieWindsorSE&H 17:46
152ndLottie QuinnAldershotF&D 18:13
226thFlorence WhiteEpsom & Ewell 19:01
297 finishers

TEAM RESULT
1stYorkshire74
2ndKent96
3rdNorth-East Counties129
4thScotland West Districts138
5thGreater Manchester154
6thSURREY195
Under-17 Women
PERFORMANCES BY SURREY ATHLETES
37thKatie SakariaGuildford&G 22:04
69thKiki WebbWindsorSE&H 22:54
88thGeorgia StrodeGuildford&G 23:08
96thAbbie GreyHerculesWimb 23:15
123rdLulu WeiszHerculesWimb 23:44
128thMillie ThorpeHerculesWimb 23:50
192ndPoppy MartinGuildford&G 25:13
222ndSophie LomasEpsom & Ewell 26:06
256 finishers

TEAM RESULT
1stScotland West Districts54
2ndYorkshire67
3rdCheshire82
14thSURREY290
Under-20 Women
PERFORMANCES BY SURREY ATHLETES
1stPippa RoesslerAldershotF&D 25:31
2ndEllen WeirHerculesWimb 25:44
23rdAlbane FeryHerculesWimb 28:11
32ndAmelie AttenboroughGuildford&G 28:28
62ndLucy Hoseasons Stragglers 30:28
74thKatie MooneySouth London 31:13
135 finishers

TEAM RESULT
1stSURREY58
2ndYorkshire69
3rdMerseyside119
Senior Women
PERFORMANCES BY SURREY ATHLETES
5thNiamh BrownAldershotF&D 32:11
9thNancy ScottAldershotF&D 32:38
11thGeorgie BruinvelsAldershotF&D 32:44
30thSuzannah MonkGuildford&G 33:55
35thNaomi LenaneEpsom & Ewell 34:04
36thCarolyne BaxterGuildford&G 34:06
45thDominique CorradiSutton&District 34:32
91stEliza HawthornStragglers 36:04
274 finishers

TEAM RESULT
1stSURREY126
2ndYorkshire139
3rdHampshire188

E&OE. If you know of any errors or omissions then please advise Webmaster.