|
| Under-15 Girls 100 Metres HEAT 1 (Croydon Arena, 12 May) | 1 | | Sarah Zawada | (Aldershot, Farnham & District AC) | 12.9 | +3.6 | | | | 2 | | Vicki Gates | (Camberley & District AC) | 13.0 | +3.6 | | | | 3 | | Emily O'Neill | (Sutton & District AC) | 13.2 | +3.6 | | | | 4 | | Natalie Brant | (Epsom & Ewell Harriers) | 13.5 | +3.6 | | | | 5 | | Emma Curzon | (Kingston AC & Polytechnic Harriers) | 14.1 | +3.6 | | | | 6 | | R Stokes | (Sutton & District AC) | 14.1 | +3.6 | | | |
| | | Under-15 Girls 100 Metres HEAT 2 (Croydon Arena, 12 May) | 1 | | S Beckley | (Herne Hill Harriers) | 13.1 | +1.3 | | | | 2 | | Gemma Watson | (Herne Hill Harriers) | 13.4 | +1.3 | | | | 3 | | Susan Bovill | (Sutton & District AC) | 13.4 | +1.3 | | | | 4 | | B Simon | (Belgrave Harriers) | 13.5 | +1.3 | | | | 5 | | Lucy Mart | (Croydon Harriers) | 13.6 | +1.3 | | | | 6 | | Emma Willes | (Camberley & District AC) | 13.6 | +1.3 | | | |
|
| Under-15 Girls 100 Metres HEAT 3 (Croydon Arena, 12 May) | 1 | | Charlene Williams | (Herne Hill Harriers) | 13.2 | +2.3 | | | | 2 | | Felicity Urbain | (Aldershot, Farnham & District AC) | 13.4 | +2.3 | | | | 3 | | Francine Dove | (Herne Hill Harriers) | 13.4 | +2.3 | | | | 4 | | Charlotte Shinerock | (Sutton & District AC) | 13.7 | +2.3 | | | | 5 | | Tracey Floyd | (Epsom & Ewell Harriers) | 13.8 | +2.3 | | | | 6 | | Natasha Hart | (Woking AC) | 14.0 | +2.3 | | | | 7 | | A Adolphe | (Ursuline Convent, Wimbledon) | 14.7 | +2.3 | | | |
| | | Under-15 Girls 100 Metres S-FINAL 1 (Croydon Arena, 12 May) | 1 | | Sarah Zawada | (Aldershot, Farnham & District AC) | 13.1 | | | | | 2 | | Susan Bovill | (Sutton & District AC) | 13.3 | | | | | 3 | | Emily O'Neill | (Sutton & District AC) | 13.3 | | | | | 4 | | Charlene Williams | (Herne Hill Harriers) | 13.4 | | | | | 5 | | Gemma Watson | (Herne Hill Harriers) | 13.4 | | | | | 6 | | Lucy Mart | (Croydon Harriers) | 13.6 | | | | | 7 | | Tracey Floyd | (Epsom & Ewell Harriers) | 14.0 | | | | |
|
| Under-15 Girls 100 Metres S-FINAL 2 (Croydon Arena, 12 May) | 1 | | S Beckley | (Herne Hill Harriers) | 13.1 | | | | | 2 | | Vicki Gates | (Camberley & District AC) | 13.1 | | | | | 3 | | Felicity Urbain | (Aldershot, Farnham & District AC) | 13.6 | | | | | 4 | | Natalie Brant | (Epsom & Ewell Harriers) | 13.7 | | | | | 5 | | B Simon | (Belgrave Harriers) | 13.8 | | | | | 6 | | Charlotte Shinerock | (Sutton & District AC) | 13.8 | | | | | 7 | | Francine Dove | (Herne Hill Harriers) | 13.8 | | | | |
| | | Under-15 Girls 100 Metres FINAL (Croydon Arena, 12 May) | 1 | | Sarah Zawada | (Aldershot, Farnham & District AC) | 12.6 | +2.0 | | | | 2 | | S Beckely | (Herne Hill Harriers) | 12.9 | +2.0 | | | | 3 | | Vicki Gates | (Camberley & District AC) | 12.9 | +2.0 | | | | 4 | | Susan Bovill | (Sutton & District AC) | 12.9 | +2.0 | | | | 5 | | Charlene Williams | (Herne Hill Harriers) | 13.2 | +2.0 | | | | 6 | | Felicity Urbain | (Aldershot, Farnham & District AC) | 13.6 | +2.0 | | | | 7 | | Emily O'Neill | (Sutton & District AC) | 13.6 | +2.0 | | | | 8 | | Natalie Brant | (Epsom & Ewell Harriers) | 13.6 | +2.0 | | | |
|
| Under-15 Girls 200 Metres HEAT 1 (Croydon Arena, 11 May) | 1 | | Sarah Zawada | (Aldershot, Farnham & District AC) | 26.0 | +0.4 | | | | 2 | | Gemma Watson | (Herne Hill Harriers) | 27.5 | +0.4 | | | | 3 | | S Shinerock | (Sutton & District AC) | 28.1 | +0.4 | | | | 4 | | Natalie Brant | (Epsom & Ewell Harriers) | 28.6 | +0.4 | | | | 5 | | Natasha Hart | (Woking AC) | 29.4 | +0.4 | | | | 6 | | A Adolphe | (Ursuline Convent, Wimbledon) | 30.1 | +0.4 | | | |
| | | Under-15 Girls 200 Metres HEAT 2 (Croydon Arena, 11 May) | 1 | | Susan Bovill | (Sutton & District AC) | 26.9 | +0.4 | | | | 2 | | Miranda Woodruff | (Sutton & District AC) | 27.0 | +0.4 | | | | 3 | | Lucy Mart | (Croydon Harriers) | 27.5 | +0.4 | | | | 4 | | B Simon | (Belgrave Harriers) | 27.8 | +0.4 | | | | 5 | | Felicity Urbain | (Aldershot, Farnham & District AC) | 27.8 | +0.4 | | | | 6 | | Tracey Floyd | (Epsom & Ewell Harriers) | 29.5 | +0.4 | | | |
|
| Under-15 Girls 200 Metres HEAT 3 (Croydon Arena, 11 May) | 1 | | Vicki Gates | (Camberley & District AC) | 26.8 | +0.2 | | | | 2 | | Charlene Williams | (Herne Hill Harriers) | 27.7 | +0.2 | | | | 3 | | Emma Willes | (Camberley & District AC) | 28.7 | +0.2 | | | | 4 | | Emma Curzon | (Kingston AC & Polytechnic Harriers) | 29.7 | +0.2 | | | | 5 | | R Stokes | (Sutton & District AC) | 29.8 | +0.2 | | | | 6 | | Sophie McDonald | (Epsom & Ewell Harriers) | 30.4 | +0.2 | | | |
| | | Under-15 Girls 200 Metres S-FINAL 1 (Croydon Arena, 11 May) | 1 | | Sarah Zawada | (Aldershot, Farnham & District AC) | 26.6 | -1.4 | | | | 2 | | Miranda Woodruff | (Sutton & District AC) | 27.2 | -1.4 | | | | 3 | | Gemma Watson | (Herne Hill Harriers) | 27.8 | -1.4 | | | | 4 | | B Simon | (Belgrave Harriers) | 27.8 | -1.4 | | | | 5 | | Emma Willes | (Camberley & District AC) | 27.8 | -1.4 | | | | 6 | | Felicity Urbain | (Aldershot, Farnham & District AC) | 28.1 | -1.4 | | | |
|
| Under-15 Girls 200 Metres S-FINAL 2 (Croydon Arena, 11 May) | 1 | | Vicki Gates | (Camberley & District AC) | 26.7 | -1.6 | | | | 2 | | Susan Bovill | (Sutton & District AC) | 27.4 | -1.6 | | | | 3 | | Charlene Williams | (Herne Hill Harriers) | 27.5 | -1.6 | | | | 4 | | Lucy Mart | (Croydon Harriers) | 27.9 | -1.6 | | | | 5 | | S Shinerock | (Sutton & District AC) | 28.2 | -1.6 | | | | 6 | | Natalie Brant | (Epsom & Ewell Harriers) | 28.6 | -1.6 | | | |
| | | Under-15 Girls 200 Metres FINAL (Croydon Arena, 11 May) | 1 | | Sarah Zawada | (Aldershot, Farnham & District AC) | 25.8 | +0.2 | | | | 2 | | Vicki Gates | (Camberley & District AC) | 26.7 | +0.2 | | | | 3 | | Susan Bovill | (Sutton & District AC) | 26.9 | +0.2 | | | | 4 | | Charlene Williams | (Herne Hill Harriers) | 27.0 | +0.2 | | | | 5 | | Miranda Woodruff | (Sutton & District AC) | 27.2 | +0.2 | | | | 6 | | Gemma Watson | (Herne Hill Harriers) | 27.5 | +0.2 | | | | 7 | | B Simon | (Belgrave Harriers) | 28.1 | +0.2 | | | | 8 | | Lucy Mart | (Croydon Harriers) | 28.1 | +0.2 | | | |
|
| Under-15 Girls 800 Metres HEAT 1 (Croydon Arena, 11 May) | 1 | | A Hunn | (Hercules Wimbledon AC) | 2:34.5 | | | | | 2 | | Fiona Love | (Guildford & Godalming AC) | 2:36.0 | | | | | 3 | | Kia Wnuk | (Croydon Harriers) | 2:37.2 | | | | | 4 | | A Charman | (Redhill & Surrey Beagles AC) | 2:38.6 | | | | | 5 | | Katie Lucht | (Blackheath Harriers) | 2:39.4 | | | | | 6 | | Niki Conroy | (unattached) | 2:41.5 | | | | | 7 | | A Ridout | (South London Harriers) | 2:44.8 | | | | |
| | | Under-15 Girls 800 Metres HEAT 2 (Croydon Arena, 11 May) | 1 | | Victoria Stokes | (Sutton & District AC) | 2:27.1 | | | | | 2 | | Anastasia Hounslow | (Guildford & Godalming AC) | 2:28.8 | | | | | 3 | | Emma Firth | (Epsom & Ewell Harriers) | 2:29.7 | | | | | 4 | | Hayley Woodridge | (Sutton & District AC) | 2:31.8 | | | | | 5 | | Deborah Hearn | (Belgrave Harriers) | 2:40.7 | | | | | 6 | | Claire Grainger | (Waverley Harriers) | 2:42.7 | | | | |
|
| Under-15 Girls 800 Metres HEAT 3 (Croydon Arena, 11 May) | 1 | | Amanda Lucas | (Redhill & Surrey Beagles AC) | 2:26.7 | | | | | 2 | | Georgina Stokes | (Sutton & District AC) | 2:34.7 | | | | | 3 | | Clementine Adams | (Aldershot, Farnham & District AC) | 2:38.7 | | | | | 4 | | S Matthew | (Walton AC) | 2:39.7 | | | | | 5 | | K Jackson | (Sutton & District AC) | 2:41.1 | | | | | 6 | | E McGrotty | (Dorking Mole Valley AC) | 2:41.2 | | | | |
| | | Under-15 Girls 800 Metres FINAL (Croydon Arena, 12 May) | 1 | | Amanda Lucas | (Redhill & Surrey Beagles AC) | 2:23.4 | | | | | 2 | | Victoria Stokes | (Sutton & District AC) | 2:26.0 | | | | | 3 | | Anastasia Hounslow | (Guildford & Godalming AC) | 2:27.3 | | | | | 4 | | A Hunn | (Hercules Wimbledon AC) | 2:30.0 | | | | | 5 | | Emma Firth | (Epsom & Ewell Harriers) | 2:32.1 | | | | | 6 | | Georgina Stokes | (Sutton & District AC) | 2:32.5 | | | | | 7 | | Hayley Woodridge | (Sutton & District AC) | 2:37.0 | | | | | 8 | | Fiona Love | (Guildford & Godalming AC) | 2:39.9 | | | | |
|
| Under-15 Girls 1500 Metres HEAT 1 (Stompond Lane, Walton, 15 June) | 1 | | E Welch | (Walton AC) | 5:11.7 | | | | | 2 | | A Hunn | (Hercules Wimbledon AC) | 5:16.0 | | | | | 3 | | Jenny Carr | (Woking AC) | 5:16.9 | | | | | 4 | | Emma Firth | (Epsom & Ewell Harriers) | 5:19.1 | | | | | 5 | | Hayley Woodridge | (Sutton & District AC) | 5:20.3 | | | | | 6 | | A Charman | (Redhill & Surrey Beagles AC) | 5:21.3 | | | | | 7 | | Chloe Gould | (Kingston AC & Polytechnic Harriers) | 5:26.3 | | | | |
| | | Under-15 Girls 1500 Metres HEAT 2 (Stompond Lane, Walton, 15 June) | 1 | | Katie Lucht | (Blackheath Harriers) | 5:13.5 | | | | | 2 | | Amanda Lucas | (Redhill & Surrey Beagles AC) | 5:15.3 | | | | | 3 | | L Welch | (Walton AC) | 5:16.7 | | | | | 4 | | Clementine Adams | (Aldershot, Farnham & District AC) | 5:19.8 | | | | | 5 | | Fiona Love | (Guildford & Godalming AC) | 5:21.0 | | | | | 6 | | S Hendy | (Holland Sports AC) | 5:22.1 | | | | | 7 | | Niki Conroy | (Epsom & Ewell Harriers) | 5:28.2 | | | | | 8 | | Kia Wnuk | (Croydon Harriers) | 5:45.8 | | | | |
|
| Under-15 Girls 1500 Metres FINAL (Stompond Lane, Walton, 16 June) | 1 | | Amanda Lucas | (Redhill & Surrey Beagles AC) | 4:56.8 | | | | | 2 | | A Hunn | (Hercules Wimbledon AC) | 4:59.1 | | | | | 3 | | L Welch | (Walton AC) | 5:05.1 | | | | | 4 | | Katie Lucht | (Blackheath Harriers) | 5:11.0 | | | | | 5 | | Jenny Carr | (Woking AC) | 5:12.4 | | | | | 6 | | Emma Firth | (Epsom & Ewell Harriers) | 5:14.3 | | | | | 7 | | Hayley Woodridge | (Sutton & District AC) | 5:20.3 | | | | | 8 | | Clementine Adams | (Aldershot, Farnham & District AC) | 5:20.5 | | | | | 9 | | Fiona Love | (Guildford & Godalming AC) | 5:20.9 | | | | | 10 | | S Hendy | (Holland Sports AC) | 5:24.2 | | | | | 11 | | A Charman | (Redhill & Surrey Beagles AC) | 5:26.3 | | | | | 12 | | L Ralston | (Archbishop Lanfranc School, Croydon) | 6:35.1 | | | | |
| | | Under-15 Girls 75 Metres Hurdles (76.2cm) HEAT 1 (Stompond Lane, Walton, 16 June) | 1 | | D Chatfield | (Guildford & Godalming AC) | 11.8 | +2.1 | | | | 2 | | Suzy Butler | (Tiffin School, Kingston) | 12.8 | +2.1 | | | | 3 | | Sophie McDonald | (Epsom & Ewell Harriers) | 12.8 | +2.1 | | | | 4 | | Miranda Woodruff | (Sutton & District AC) | 13.1 | +2.1 | | | | 5 | | Claire Grainger | (Waverley Harriers) | 15.3 | +2.1 | | | |
|
| Under-15 Girls 75 Metres Hurdles (76.2cm) HEAT 2 (Stompond Lane, Walton, 16 June) | 1 | | Vicki Gates | (Camberley & District AC) | 12.0 | +1.8 | | | | 2 | | Afua Yeboah | (Croydon Harriers) | 12.3 | +1.8 | | | | 3 | | Sarah Cowley | (City of London Freemans School, Ashtead) | 12.4 | +1.8 | | | | 4 | | Kate Jelley | (Croydon Harriers) | 13.6 | +1.8 | | | | 5 | | Katherine Sugden | (Waverley Harriers) | 14.0 | +1.8 | | | |
| | | Under-15 Girls 75 Metres Hurdles (76.2cm) FINAL (Stompond Lane, Walton, 16 June) | 1 | | D Chatfield | (Guildford & Godalming AC) | 11.7 | +3.1 | | | | 2 | | Vicki Gates | (Camberley & District AC) | 11.9 | +3.1 | | | | 3 | | Sarah Cowley | (City of London Freemans School, Ashtead) | 12.2 | +3.1 | | | | 4 | | Afua Yeboah | (Croydon Harriers) | 12.3 | +3.1 | | | | 5 | | Suzy Butler | (Tiffin School, Kingston) | 12.5 | +3.1 | | | | 6 | | Sophie McDonald | (Epsom & Ewell Harriers) | 12.8 | +3.1 | | | |
|
| Under-15 Girls High Jump FINAL (Stompond Lane, Walton, 16 June) | 1 | | Clare Banner | (Guildford & Godalming AC) | 1.55 | | | | | 2 | | Claire Sterry | (Holland Sports AC) | 1.50 | | | | | 3 | | Sarah Cowley | (City of London Freemans School, Ashtead) | 1.45 | | | | | 4 | | Katherine Sugden | (Waverley Harriers) | 1.15 | | | | |
| | | Under-15 Girls Long Jump FINAL (Croydon Arena, 11 May) | 1 | | Clare Banner | (Guildford & Godalming AC) | 5.12 | | | | | 2 | | Natalie Brant | (Epsom & Ewell Harriers) | 4.73 | | | | | 3 | | Shona Patel | (Bromley Ladies AC) | 4.58 | | | | | 4 | | Sophie McDonald | (Epsom & Ewell Harriers) | 4.53 | | | | | 5 | | Charlotte Shinerock | (Sutton & District AC) | 4.36 | | | | | 6 | | Francine Dove | (Herne Hill Harriers) | 4.20 | | | | | 7 | | Deborah Hearn | (Belgrave Harriers) | 3.89 | | | | | 8 | | Kate Jelley | (Croydon Harriers) | 3.87 | | | | | 9 | | Tracey Floyd | (Epsom & Ewell Harriers) | 3.84 | | | | | 10 | | F Keynton | (Holland Sports AC) | 3.72 | | | | |
|
| Under-15 Girls Shot Putt (3.25kg) FINAL (Stompond Lane, Walton, 16 June) | 1 | | Maria Coats | (Guildford & Godalming AC) | 10.18 | | | | | 2 | | Joanna Bennett | (Epsom & Ewell Harriers) | 8.46 | | | | | 3 | | Chidi Nwanokwu | (Herne Hill Harriers) | 8.30 | | | | | 4 | | Sarah Sasse | (Sutton & District AC) | 8.24 | | | | | 5 | | Marlies Long | (Sutton & District AC) | 8.13 | | | | | 6 | | Kasia Kublik | (Redhill & Surrey Beagles AC) | 7.70 | | | | | 7 | | Lindsay Maguire | (Kingston AC & Polytechnic Harriers) | 7.56 | | | | | 8 | | Jennifer Homer | (Dorking Mole Valley AC) | 7.42 | | | | | 9 | | N Champion | (Sutton & District AC) | 6.56 | | | | |
| | | Under-15 Girls Discus (1kg) FINAL (Croydon Arena, 11 May) | 1 | | Kasia Kublik | (Redhill & Surrey Beagles AC) | 21.70 | | | | | 2 | | Sarah Sasse | (Sutton & District AC) | 21.24 | | | | | 3 | | Marlies Long | (Sutton & District AC) | 20.98 | | | | | 4 | | F Keynton | (Holland Sports AC) | 20.32 | | | | | 5 | | T Munoz | (Herne Hill Harriers) | 19.90 | | | | | 6 | | M Williams | (South London Harriers) | 19.54 | | | | | 7 | | Emma Wylde | (Kingston AC & Polytechnic Harriers) | 19.02 | | | | | 8 | | Joanna Bennett | (Epsom & Ewell Harriers) | 18.20 | | | | |
|
| Under-15 Girls Javelin 600g (pre-1999 model) FINAL (Stompond Lane, Walton, 15 June) | 1 | | Georgina Hogsden | (Sutton & District AC) | 25.34 | | | | | 2 | | L Welch | (Walton AC) | 23.86 | | | | | 3 | | Lindsay Maguire | (Kingston AC & Polytechnic Harriers) | 21.24 | | | | | 4 | | Jenny Mackie | (Camberley & District AC) | 18.86 | | | | |
| | | Under-15 Girls 2500 Metres Track Walk FINAL (Stompond Lane, Walton, 16 June) | 1 | | Jenny Mackie | (Camberley & District AC) | 18:20.5 | | | | |
| |