SURREY ATHLETICS
The official website of Surrey County Athletic Association ©2024
TRACK & FIELD
Updated 10 October 2023
You are here:
Home
>
Track & Field
>
Rankings
>
2023
> U13B
Today's Date: 10 June 2024
SURREY OUTDOOR TRACK & FIELD RANKINGS - 2023
Select an event:
1500 Metres
All events
100 Metres
200 Metres
800 Metres
1500 Metres
75 Metres Hurdles (76.2cm)
High Jump
Long Jump
Shot Putt (3kg)
Discus (1kg)
Javelin (400g)
Pentathlon (U13 Boys events)
(
indicates the all-time best performance as at start of 2023 )
Under 13 Boys
1500 Metres (Standard: 5:40.00)
4:21.61
Jaden Kennedy
Herne Hill Harriers
Wimbledon Park
3 Aug 2016
4:33.91 +
2m6
Edward Cunniffe
Herne Hill Harriers
Wimbledon
28 Jun
4:35.61 +
4m6
Zacchaeus Kelman
Herne Hill Harriers
Wimbledon
28 Jun
4:40.57
2C
George Bone
Guildford & Godalming AC
Wormwood Scrubs
21 Jun
4:42.6
1A
Theo Creed
Hercules Wimbledon AC
Coulsdon
16 Jul
4:50.05
3r2
Fynn Jenkin
South London Harriers
Coulsdon
5 Sep
4:52.45
1r2
Ted Bridges
South London Harriers
Bromley
27 Jul
4:55.2
3A
Caleb Rushton
Sutton & District AC
Ewell
21 May
4:55.58
7r3
Cyrus Sheikh
Hercules Wimbledon AC
Wimbledon
31 May
4:55.6
1B
Ethan Rushton
Sutton & District AC
Ewell
21 May
4:55.83
7r2
Wilfred Hughes
South London Harriers
Coulsdon
5 Sep
4:56.13
5r2
Max Harrison
Hercules Wimbledon AC
Wimbledon
31 May
4:56.4
3A
Euan Roberts
Kingston AC & Polytechnic Harriers
Coulsdon
16 Jul
4:57.61
6r2
James Fraser
Hercules Wimbledon AC
Wimbledon
31 May
4:58.3
4A
Luca Boulton
Herne Hill Harriers
Coulsdon
16 Jul
5:02.1
2A
James Beaty
Reigate Priory AC
Coulsdon
16 Jul
5:07.6
1ns
Ben Esdaile
Dorking Mole Valley AC
Coulsdon
16 Jul
5:08.88
5r1
Edward Englefield
South London Harriers
Coulsdon
5 Sep
5:10.6
3A
Harry Freeman
Woking AC
Basingstoke
4 Jun
5:12.0
2A
Joe Thorneloe
Reigate Priory AC
Kingston
16 Apr
5:12.23
6r1
Finley Quinn
South London Harriers
Coulsdon
5 Sep
5:12.6
5A
Tom Street
Epsom & Ewell Harriers
Ewell
21 May
5:12.61
Noah Oosheizen
Surrey Schools
Eton
12 Jun
5:13.1
2ns
Edward Smythe
Reigate Priory AC
Coulsdon
16 Jul
5:13.25
8h2
Max Gillies
Herne Hill Harriers
Kingston
13 May
5:13.46
8r1
Martin Du Toit
Sutton & District AC
Wimbledon
31 May
5:14.83
9h2
Isaac Middleton
Guildford & Godalming AC
Kingston
13 May
5:14.92
3h1
Avery Barikor
Kingston AC & Polytechnic Harriers
Kingston
13 May
5:15.4
3B
Shiv Patel
Epsom & Ewell Harriers
Ewell
21 May
5:15.55 +
12m3
Thomas Hennigan
Hercules Wimbledon AC
Wimbledon
28 Jun
5:17.98 +
12m2
Fredric Bolton
Hercules Wimbledon AC
Wimbledon
28 Jun
5:18.78
4A
Torsten Wakenshaw
Camberley & District AC
Aldershot
2 Jul
5:21.79
11
Oliver Kite
Surrey Schools
Birmingham
19 Jun
5:21.9
4B
Daniel Gendrzak
Herne Hill Harriers
Ewell
21 May
5:22.61
13r3
Matthew Hickman
Camberley & District AC
Aldershot
8 Jun
5:28.00
3r2
Owen Maxwell
Camberley & District AC
Aldershot
8 Jun
5:30.5
5B
Elliot Taylor-Colls
Kingston AC & Polytechnic Harriers
Ewell
21 May
5:31.1
6B
Archie Cass
Guildford & Godalming AC
Ewell
21 May
5:31.4
4B
Daniel Cendrzak
Herne Hill Harriers
Coulsdon
16 Jul
5:39.8
5A
Nico Treloar
Kingston AC & Polytechnic Harriers
Kingston
16 Apr
Go to Top of Page
E&OE.