SURREY ATHLETICS
The official website of Surrey County Athletic Association ©2024
TRACK & FIELD
Updated 6 March 2015
You are here:
Home
>
Track & Field
>
Rankings
>
2014
> U13B
Today's Date: 10 June 2024
SURREY OUTDOOR TRACK & FIELD RANKINGS - 2014
Select an event:
High Jump
All events
100 Metres
200 Metres
800 Metres
1500 Metres
75 Metres Hurdles (76.2cm)
High Jump
Long Jump
Shot Putt (3.25kg)
Discus (1kg)
Javelin (400g)
Pentathlon (U13 Boys events)
Under 13 Boys
High Jump (Standard: 1.20m [4ft 0in)
1.51
P
Luke Mann
Camberley & District AC
Carshalton
13 Sep
1.48
2A
Ugo Ajeh
Croydon Harriers
Hornchurch
19 Jul
1.45
1
Jack Ennis
Croydon Harriers
Wimbledon Park
3 Aug
1.45
1
George Hopkins
Woking AC
Woking
6 Aug
1.45
1
Henry Fisher
Holland Sports AC
Woking
31 Aug
1.42
P
Harley Norman
Epsom & Ewell Harriers
Carshalton
13 Sep
1.41
2A
Owen Knowles
Dorking Mole Valley AC
Walton
8 Jun
1.40
1A
Matthew Hall
Kingston AC & Polytechnic Harriers
Winchester
22 Jun
1.40
6B
Callum Holder
Reigate Priory AC
Sandy
27 Sep
1.35
1A
Raid Boukari
Croydon Harriers
Bournemouth
3 May
1.35
1A
Nicholas John
Epsom & Ewell Harriers
Kingston
18 May
1.35
1B
Ben Ashmore
Kingston AC & Polytechnic Harriers
Winchester
22 Jun
1.35
1ns
Luke Sears
Camberley & District AC
Woking
13 Jul
1.35
1B
Dylan Spencer
Woking AC
Andover
20 Jul
1.33
2
Owen Heard
Camberley & District AC
Kingston
24 May
1.33
P
Tolu Ayo-Ojo
Camberley & District AC
Carshalton
13 Sep
1.30
2A
Mohammed Ali
Herne Hill Harriers
Kingston
18 May
1.30
1A
Mark Pedley
Walton AC
Walton
8 Jun
1.30
2A
Zac Goor
Walton AC
Carshalton
22 Jun
1.30
2A
Daniel Edwards
Guildford & Godalming AC
Walton
6 Jul
1.30
3A
Miles Davis
Camberley & District AC
Woking
6 Jul
1.30
3B
Adam Williams-Bafoe
Kingston AC & Polytechnic Harriers
Kingston
19 Jul
1.30
3A
Ross Forrest
Walton AC
Carshalton
19 Jul
1.30
P
Aaron Marlow
Kingston AC & Polytechnic Harriers
Carshalton
13 Sep
1.29
1B
Adam Teale
Camberley & District AC
Swindon
13 Apr
1.25
5A
Oscar Millard
Herne Hill Harriers
Southampton
3 May
1.25
2B
Ben Blamey
Guildford & Godalming AC
Portsmouth
3 May
1.25
1ns
Alex Raeburn
Camberley & District AC
Bracknell
18 May
1.25
5A
Ruben Rea
Herne Hill Harriers
Reading
31 May
1.25
1A
Paul Finley
Holland Sports AC
Worthing
31 May
1.25
1ns
Jack Broughton
Reigate Priory AC
Walton
6 Jul
1.25
6A
Toby Reynolds
Herne Hill Harriers
Tooting Bec
19 Jul
1.25
2
James Chapman
South London Harriers
Coulsdon
7 Sep
1.20
1A
Lucas Powell
Reigate Priory AC
Woking
3 May
1.20
1B
Sebastian Cook
Guildford & Godalming AC
Lewes
31 May
1.20
6A
Arun Franzini
Hercules Wimbledon AC
Walton
8 Jun
1.20
5A
Geoffrey Stevenson
South London Harriers
Walton
8 Jun
1.20
6A
James Millar
Guildford & Godalming AC
Guildford
8 Jun
1.20
3
Thomas Hawkins
Herne Hill Harriers
Coulsdon
7 Sep
Go to Top of Page
E&OE.