SURREY ATHLETICS
The official website of Surrey County Athletic Association ©2024
TRACK & FIELD
Updated 17 December 2018
You are here:
Home
>
Track & Field
>
Rankings
>
2018
> U13B
Today's Date: 3 June 2024
SURREY OUTDOOR TRACK & FIELD RANKINGS - 2018
Select an event:
Long Jump
All events
100 Metres
200 Metres
800 Metres
1500 Metres
75 Metres Hurdles (76.2cm)
High Jump
Long Jump
Shot Putt (3kg)
Discus (1kg)
Javelin (400g)
Pentathlon (U13 Boys events)
Under 13 Boys
Long Jump (Standard: 4.00m [13ft0in])
5.90
Dante Clarke
Herne Hill Harriers
Tooting Bec
25 Aug
5.30/+2.1 w
Deji Bello
South London Harriers
Lee Valley
12 Aug
5.28/+1.9
Deji Bello
South London Harriers
Lee Valley
12 Aug
5.01/-0.4
2B
Hayden Christian
Woking AC
Kingston
28 Jul
4.75
Dwayne Francis
Herne Hill Harriers
Walton
8 Jul
4.52
Xola Dotting
Croydon Harriers
Walton
8 Jul
4.46
Ned Rose
Kingston AC & Polytechnic Harriers
Ewell
29 Apr
4.45
Jacob Allen
Guildford & Godalming AC
Crawley
21 Apr
4.44
Lucan Allen
Belgrave Harriers
Tooting Bec
7 May
4.43
William Odgers
Camberley & District AC
Bournemouth
17 Jun
4.37
Matthew Smith
Woking AC
Bournemouth
17 Jun
4.31
Henry Thomas
Croydon Harriers
Portsmouth
17 Jun
4.29
Finn Wilson
Waverley Harriers
Basingstoke
22 Apr
4.29
Matthieu Lacour
Hercules Wimbledon AC
Wimbledon Park
2 Sep
4.24
Beaux Timmins-Martin
Herne Hill Harriers
Portsmouth
17 Jun
4.23
Jack Le Vesconte
Kingston AC & Polytechnic Harriers
Kingston
21 Jul
4.21
Giovanni Clarke
Hercules Wimbledon AC
Tooting Bec
30 Jun
4.20
Benjamin Mitchell
Guildford & Godalming AC
Kingston
21 Jul
4.20
Raphi Lutier
Camberley & District AC
Twickenham
30 Sep
4.18
Francis Labinjo
Croydon Harriers
Tooting Bec
19 May
4.16/-0.4
Nathan Gibson
Camberley & District AC
Kingston
12 May
4.16
Alex Histon Allvey
Walton AC
Winchester
19 May
4.16
Laith Freeman
Woking AC
Woking
2 Sep
4.15/+0.2
7
Olly Gandy
Camberley & District AC
Kingston
12 May
4.15
Finn Crumley
Herne Hill Harriers
Tooting Bec
30 Jun
4.15
William Clarke
Walton AC
Walton
8 Jul
4.14
Matthew Kemball
Belgrave Harriers
Dartford
19 May
4.13
Ryan De Ruijter
Camberley & District AC
Basingstoke
7 Apr
4.09
Emmanual Davies
Herne Hill Harriers
Carshalton
19 Aug
4.08/+1.1
P
Joe Barker
Epsom & Ewell Harriers
Carshalton
8 Sep
4.05
Ben Giles
Walton AC
Woking
2 Sep
4.05
Ben Giles
Walton AC
Woking
2 Sep
4.05
Zeb Baker
Guildford & Godalming AC
Reading
2 Sep
4.02
Joseph Walters
Woking AC
Basingstoke
7 Apr
4.01
Sam Atkins
Kingston AC & Polytechnic Harriers
Poole
17 Jun
4.01
Ethan van Huyssteen
South London Harriers
Walton
8 Jul
4.00
Henry Browning
Epsom & Ewell Harriers
Walton
8 Jul
Go to Top of Page
E&OE.