SURREY ATHLETICS
The official website of Surrey County Athletic Association ©2024
TRACK & FIELD
Updated 4 October 2013
You are here:
Home
>
Track & Field
>
Rankings
>
2013
> U13G
Today's Date: 9 May 2024
SURREY OUTDOOR TRACK & FIELD RANKINGS - 2013
Select an event:
100 Metres
All events
75 Metres
100 Metres
150 Metres
200 Metres
800 Metres
1200 Metres
1500 Metres
70 Metres Hurdles (68.5cm)
High Jump
Long Jump
Shot Putt (2.72kg)
Discus (0.75kg)
Javelin (400g)
Pentathlon (U13G events)
Under 13 Girls
100 Metres (Standard: 15.00)
13.31/-1.0
1B1
Esinam Dake
Croydon Harriers
Kingston
28 Jul
13.36/-3.4
2A2
India Dryburgh
Walton AC
Kingston
28 Jul
13.5
2r4
Pippa Earley
Kingston AC & Polytechnic Harriers
Sandy
28 Sep
13.65/-1.0
1
Lakeisha Owusu-Junior
Sutton & District AC
Kingston
25 May
13.7
4A
Eleanor Church
Epsom & Ewell Harriers
Guildford
6 Jul
13.7
1A
Tallulah McKinlay
Guildford & Godalming AC
Guildford
6 Jul
13.86/-1.3
1r1
Marcia Sey
Croydon Harriers
Crystal Palace
7 Apr
13.89/-1.9
4
Ore Adamson
Herne Hill Harriers
Kingston
25 May
13.93/-1.4
5
Holly Patten
Aldershot, Farnham & District AC
Kingston
25 May
14.0
2A
Similda Turay
Herne Hill Harriers
Sutton
11 May
14.0
2r3
Renee Cooper
Herne Hill Harriers
Tooting Bec
8 Sep
14.07/-2.2
2h4
Manon-Suzanne Bukasa-Muteba
Herne Hill Harriers
Kingston
25 May
14.08/-2.7
2s1
Kayla Bowley
Croydon Harriers
Kingston
25 May
14.1
2A
Keely Elgar
Sutton & District AC
Walton
29 Jun
14.1
2r1
Ayse Hussein
Belgrave Harriers
Battersea
28 Jul
14.1
2B
Grace Crompton
Sutton & District AC
Ewell
31 Aug
14.2
4A
Isabel Hornung
Dorking Mole Valley AC
Guildford
6 Jul
14.3
3A
Mia Fava
Reigate Priory AC
Walton
29 Jun
14.3
1B
Katie Ellis
Guildford & Godalming AC
Walton
29 Jun
14.4
1B
Ines-Karel Zepa-D'Aboui
Croydon Harriers
Sutton
11 May
14.4
4A
Olivia Sinclair
Herne Hill Harriers
Walton
29 Jun
14.45
1B
Corinna Smith
Camberley & District AC
Oxford
21 Jul
14.5
ns
Isabella Bretherton
Camberley & District AC
Woking
9 Jun
14.5
ns
Katie Simpson
Guildford & Godalming AC
Walton
29 Jun
14.5
ns
Lara Benkert
Guildford & Godalming AC
Walton
29 Jun
14.5
2B
Eleanor McDonnell
Kingston AC & Polytechnic Harriers
Guildford
6 Jul
14.5
2B
Nicole Cowley
Walton AC
Guildford
6 Jul
14.5
2A
Tumi Araga
Woking AC
Woking
7 Jul
14.5
1B
Katie Rowe
Epsom & Ewell Harriers
Ewell
31 Aug
14.58/-2.4
6h2
Barbara Folayan
Herne Hill Harriers
Kingston
25 May
14.6
ns
Serena Mitchell
Croydon Harriers
Ewell
31 Aug
14.6
ns
Temnessee Threshar
Sutton & District AC
Ewell
31 Aug
14.67/1.0
3r17
Laura Duce
Camberley & District AC
Crawley
26 Aug
14.7
ns
Anissa Rosen
Sutton & District AC
Sutton
11 May
14.7
2B
Poppy Russell
Dorking Mole Valley AC
Sutton
11 May
14.7
ns
Ranae Jenoure-Jackson
Croydon Harriers
Sutton
11 May
14.7
3B
Darby Begley-Jones
Walton AC
Walton
29 Jun
14.7
2
Samara Inverity
Herne Hill Harriers
Battersea
28 Jul
14.7
3
Safyre Willdon-Pittes
Belgrave Harriers
Battersea
28 Jul
14.7
ns
Emily Roe
Guildford & Godalming AC
Ewell
31 Aug
14.78
ns
Elena Barkatullah
Camberley & District AC
Oxford
30 Jun
14.8
ns
Katie Dibb
Guildford & Godalming AC
Wlton
29 Jun
14.8
1A
Mutsa Dhliwayo
Epsom & Ewell Harriers
Ewell
31 Aug
14.8
ns
Lucy Vickery
Guildford & Godalming AC
Ewell
31 Aug
14.85
3r17
Isabel King
Reigate Priory AC
Crawley
31 Mar
14.9
3A
Freya Challis
Woking AC
Winchester
16 Jun
14.9
7h1
Florence Barker
Herne Hill Harriers
Mile End
18 Jun
14.9
2r3
Chyna Russell
Sutton & District AC
Sutton
25 Aug
14.9
ns
Ella Cunnell
Sutton & District AC
Ewell
31 Aug
14.9
ns
Molly-Jo Gibbons
Guildford & Godalming AC
Ewell
31 Aug
15.0
ns
Leah Christmas
Epsom & Ewell Harriers
Ewell
31 Aug
Go to Top of Page
E&OE.