SURREY ATHLETICS
The official website of Surrey County Athletic Association ©2024
TRACK & FIELD
Updated 6 October 2021
You are here:
Home
>
Track & Field
>
Rankings
>
2021
> U13G
Today's Date: 19 May 2024
SURREY OUTDOOR TRACK & FIELD RANKINGS - 2021
Select an event:
200 Metres
All events
75 Metres
100 Metres
150 Metres
200 Metres
600 Metres
800 Metres
1200 Metres
1500 Metres
70 Metres Hurdles (68.5cm)
High Jump
Long Jump
Shot Putt (2.72kg)
Discus (0.75kg)
Javelin (400g)
Pentathlon (U13G events)
Under 13 Girls
200 Metres (Standard: 31.00)
27.38
1h2
Grace Nunn
Holland Sports AC
Kingston
1 Aug
27.60/-2.6
1
Ella Rennie
Herne Hill Harriers
Kingston
1 Aug
27.9
1A
Tia Garrard
Kingston AC & Polytechnic Harriers
Kingston
26 Jun
28.28
2h1
Elizabeth Gilligan
Waverley Harriers
Kingston
1 Aug
28.4
2A
Rachel Mepham
Walton AC
Guildford
7 Aug
28.5
1B
Bethan Lewis
Guildford & Godalming AC
Kingston
26 Jun
28.6
2B
Kaia Zephir
Croydon Harriers
Kingston
26 Jun
28.86
3h1
Shivelle Marshall
Croydon Harriers
Kingston
1 Aug
29.0
1A
Tilly Robertson
Aldershot, Farnham & District AC
Aldershot
18 Jul
29.1
2A
Alice Ridge
Camberley & District AC
Aldershot
18 Jul
29.2
1B
Florence Freeman
Hercules Wimbledon AC
Carshalton
28 Aug
29.29/3.0 w
4h3
Elise Christian
Guildford & Godalming AC
Harrow
13 May
29.4
1A
Katie Love
Guildford & Godalming AC
Kingston
26 Jun
29.4
1A
Kelly Ajayi
Croydon Harriers
Carshalton
28 Aug
29.43
8hG
Elise Christian
Guildford & Godalming AC
Aldershot
31 May
29.5
2A
Emily Winyard
Epsom & Ewell Harriers
Carshalton
28 Aug
29.60
3h2
Ada Amiaka
Croydon Harriers
Kingston
1 Aug
29.6
2A
Sophie Jennings
Guildford & Godalming AC
Guildford
7 Aug
29.64
4h1
Olivia Klein
Optima Racing Team
Kingston
1 Aug
29.66
4h2
Olivia Heming
Woking AC
Kingston
1 Aug
29.7
2B
Sophie Lamb
Epsom & Ewell Harriers
Kingston
26 Jun
29.7
1B
Amelia Rowbotham
Kingston AC & Polytechnic Harriers
Kingston
26 Jun
29.7
1ns
Ella Smithmier
Hercules Wimbledon AC
Kingston
26 Jun
29.71
5h2
Jasmine Nkoso
Herne Hill Harriers
Kingston
1 Aug
29.8
1A
Eleanor Buckle
Woking AC
Swindon
27 Jun
29.9
1B
Ama Amiaka
Croydon Harriers
Guildford
7 Aug
30.0
1ns
Maya Rungusumy
South London Harriers
Kingston
26 Jun
30.0
3A
Sara-Louise Fordjour
Woking AC
Aldershot
18 Jul
30.05
2h3
Holly Ryan
Guildford & Godalming AC
Kingston
1 Aug
30.1
3A
Eve Goulding
Reigate Priory AC
Kingston
26 Jun
30.2
4B
Isabelle Wright
Woking AC
Aldershot
18 Jul
30.22/2.0
7h7
Keira Oxley
Guildford & Godalming AC
Gillingham
3 May
30.28
7h1
Sydney Hughes
Sutton & District AC
Kingston
1 Aug
30.3
4A
Layla Drury
Walton AC
Kingston
26 Jun
30.4
3ns
Vanessa Hopkins
Epsom & Ewell Harriers
Carshalton
28 Aug
30.55
3h7
Aishwarya Kajendra
Reigate Priory AC
Crawley
30 Aug
30.6
2B
Allegra Adams
Hercules Wimbledon AC
Guildford
7 Aug
30.6
4A
Genevieve Lowe
Kingston AC & Polytechnic Harriers
Carshalton
28 Aug
30.67/0.8
3h1
Francesca Weal
Walton AC
Winchester
1 Jun
30.7
2B
Chloe Moore
Woking AC
Swindon
27 Jun
30.8
5A
Neva Jansen
Hercules Wimbledon AC
Kingston
26 Jun
30.8
4A
Sienna Cartwright
South London Harriers
Kingston
26 Jun
30.8
1ns
Isabella Harrison
Hercules Wimbledon AC
Guildford
7 Aug
30.8
3B
Sienna Adam
Walton AC
Carshalton
28 Aug
30.9
3ns
Kate Frost
Walton AC
Kingston
26 Jun
30.9
3B
Amelia Simon
Herne Hill Harriers
Carshalton
28 Aug
31.0
1ns
Maya Jobbins
Aldershot, Farnham & District AC
Aldershot
18 Jul
Go to Top of Page
E&OE.